Tajfuniątko czyli kto?

Zamieszkałam w Chinach. Wyszłam za mąż za Chińczyka. A po paru latach okazało się, że powiększy nam się rodzina. Tu piszę o mojej polsko-chińskiej mieszance, a także o tym, jak wielkim wyzwaniem bywa macierzyństwo na drugim końcu świata.
Nie zawsze jest miło - bo to właśnie tutaj z siebie strząsam zdenerwowanie po kolejnej "dobrej radzie" i kolejnej krytyce moich metod wychowawczych ;)

środa, 30 maja 2018

Park Wielkiego Widoku

Dokąd wybrać się z dzieckiem na całodniową wycieczkę w Kunmingu? Oczywiście do Parku Wielkiego Widoku. O samej wycieczce jeszcze napiszę, a tymczasem tylko o tym, dlaczego to idealne miejsce dla dziecka. Po pierwsze: brak ruchu samochodowego i skuterowego (w chińskich parkach to wcale nie jest oczywiste). Po drugie: dostęp do jedzenia i picia. Po trzecie: możliwość rozłożenia się piknikowego na bujnej trawie. Po czwarte: masa atrakcji. Już nie mówię o samym wesołym miasteczku - my akurat nie jesteśmy fanami. Są tu ciekawe rzeźby i instalacje, które można wraz dzieckiem podziwiać. Jest lasek, jezioro, wyspy - można wypożyczyć rower wodny czy inne cudo, by pobyć na wodzie. Są stare, ładnie odnowione budyneczki, dające schronienie przed skwarem. Jest "mały Hajnan" - czyli palmy i ławeczki. Dziecię brykało tam cały dzionek, z przerwą na jedzenie i spanie. Spanie było też wygodne, ponieważ wzięliśmy koc piknikowy i chustę do uśpienia, a potem przykrycia Tajfuniątka.
Podsumowując: idealne miejsce dla całej naszej rodziny. Tylko dwa warunki: musi być ładna pogoda i... dzień powszedni. Bo w weekend szpilki się w ten trawnik wetknąć nie da...

4 komentarze:

 1. Tajfuniątko będzie moglo pokazać park Wróżce Chrzestnej w marcu :D. Całujemy z Futrzatym!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie! Bardzo się cieszymy! Powiedz, jak długo będziesz i co chcesz zobaczyć, na pewno uda się zaplanować sensownie :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. nadal nie mogę zdjąć banana z twarzy :) uwielbiam pokazywać Kunming gościom :)

   Usuń