Tajfuniątko czyli kto?

Zamieszkałam w Chinach. Wyszłam za mąż za Chińczyka. A po paru latach okazało się, że powiększy nam się rodzina. Tu piszę o mojej polsko-chińskiej mieszance, a także o tym, jak wielkim wyzwaniem bywa macierzyństwo na drugim końcu świata.
Nie zawsze jest miło - bo to właśnie tutaj z siebie strząsam zdenerwowanie po kolejnej "dobrej radzie" i kolejnej krytyce moich metod wychowawczych ;)

poniedziałek, 5 marca 2018

zabawa dla leniwych rodziców

Daj dziecku chusteczkę higieniczną. Koniec.
Przy dziecku garnącym się do pomocy, można zabawę rozbudować o element "a teraz po jednym pasemku zanosimy chusteczkę do kosza na śmieci". :D

6 komentarzy:

 1. Oj tak maluszki to wprost uwielbiaja. bo to takie ciekawe i pouczajace swoja droga a do tego cwiczy motoryke. Czegoz wiecej chciec :-)
  Kiara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. otóż to! Czasami proste rzeczy są najlepsze :)

   Usuń
 2. Po prostu inna wersja rozsypanych na podłodze cukierków-groszków do pozbierania. ��
  Czy ktoś dziś jeszcze je produkuje? Pewnie zabronione, bo gwałcą dzisiejsze standardy bezpieczeństwa. Czy to dzieci dziś głupsze, czy urzędnicy...? Obstawiam to drugie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cukierkami-groszkami łatwo się zadławić. Nie dałabym dwuletniemu dziecku do zabawy, nawet bez interwencji urzędników.

   Usuń
  2. Jak każdym innym małym przedmiotem w otoczeniu, a jest tego istny natłok.
   Oczywiście nikt nie każe dawać dwulatkowi. A od niezadławiania się jest czujność mamy/taty. W każdym razie całe pokolenia dzieci przeżyły jakoś te groszki. A kawałek zmamlanej - mokrej i śliskiej - chusteczki papierowej też może łatwo znaleźć się nie w tej dziurce, co trzeba. Czy inny guzik lub kamyczek.

   Usuń
  3. czujność czujnością, a małe przedmioty małymi przedmiotami. Chusteczkę podałam jej kiedyś w sposób kontrolowany, stwierdziła, że niedobra i już nie próbuje wsadzać do dzioba. Za to kulki, kamienie, guziki itd. są za bardzo interesujące, żeby odpuścić... więc ich nie trzymam tam, gdzie dziecko dosięga.

   Usuń