poniedziałek, 5 marca 2018

zabawa dla leniwych rodziców

Daj dziecku chusteczkę higieniczną. Koniec.
Przy dziecku garnącym się do pomocy, można zabawę rozbudować o element "a teraz po jednym pasemku zanosimy chusteczkę do kosza na śmieci". :D

6 komentarzy:

 1. Oj tak maluszki to wprost uwielbiaja. bo to takie ciekawe i pouczajace swoja droga a do tego cwiczy motoryke. Czegoz wiecej chciec :-)
  Kiara

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prostu inna wersja rozsypanych na podłodze cukierków-groszków do pozbierania. ��
  Czy ktoś dziś jeszcze je produkuje? Pewnie zabronione, bo gwałcą dzisiejsze standardy bezpieczeństwa. Czy to dzieci dziś głupsze, czy urzędnicy...? Obstawiam to drugie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cukierkami-groszkami łatwo się zadławić. Nie dałabym dwuletniemu dziecku do zabawy, nawet bez interwencji urzędników.

   Usuń
  2. Jak każdym innym małym przedmiotem w otoczeniu, a jest tego istny natłok.
   Oczywiście nikt nie każe dawać dwulatkowi. A od niezadławiania się jest czujność mamy/taty. W każdym razie całe pokolenia dzieci przeżyły jakoś te groszki. A kawałek zmamlanej - mokrej i śliskiej - chusteczki papierowej też może łatwo znaleźć się nie w tej dziurce, co trzeba. Czy inny guzik lub kamyczek.

   Usuń
  3. czujność czujnością, a małe przedmioty małymi przedmiotami. Chusteczkę podałam jej kiedyś w sposób kontrolowany, stwierdziła, że niedobra i już nie próbuje wsadzać do dzioba. Za to kulki, kamienie, guziki itd. są za bardzo interesujące, żeby odpuścić... więc ich nie trzymam tam, gdzie dziecko dosięga.

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.

rymowanka o myszce

小老鼠, Myszka mała 上灯台, na lampę się wdrapała 偷油吃, ukradkiem jeść łój chciała 下不来, zejść nie umiała 喵喵喵, miau, miau, miau 猫来了, przy...