niedziela, 31 lipca 2016

miód

Moje Wietnamki nie mogły odpuścić wizyty - przecież małe mieszańce są taaaaaaakie słodkie! Przyszły zaraz po karmieniu, więc gdy tylko Joasia się uśmiechnęła, natychmiast ujrzały białawy język. "No, Tajfunie, masz miód w domu? To smaruj, przecież widzisz, że ma biały język. Biały język niemowlęcia trzeba zawsze posmarować miodem, żeby się dziecku żadna krzywda nie stała!".
To by było na tyle, jeśli chodzi o rozpowszechnioną w Polsce teorię, że miód szkodzi dzieciom i najwcześniej można nim dziecko poczęstować po ukończeniu roku życia. Rozpytałam inne Wietnamki i tak, sposób z miodem po jedzeniu jest bardzo rozpowszechniony. Na sugestię, że miód to silny alergen i że cukier, i w ogóle, moje Wietnamki reagowały zdziwionym spojrzeniem albo i rozbawieniem...

2 komentarze:

 1. A może problemem jest pochodzenie miodu.
  Jestem alergikiem i miód z marketu muszę omijać z daleka, natomiast z wypróbowanych pasiek używam bez problemu.
  W Chinach generalnie jest chyba, jak na razie, wiele żywności nieuczulającej, co pewnie się z czasem zmieni.
  Podczas pobytu w Chinach nigdy nie potrzebowałam skorzystać z zapasu medykamentów, z tym, że zawsze kucharz był proszony o wskazanie co lepiej nie jeść.
  Takie życie :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może to o to chodzi :) Tak czy owak - znowu musi zadziałać złota metoda - jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz...

   Usuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.

Kunming Expo Garden

Dziecięca perspektywa naprawdę różni się od tej dorosłej. Ja znalazłam w ogrodzie Expo w Kunmingu wiele pięknych zakątków i ślicznych roślin...